Silnik benzynowy 25 V (2-takt) - ROTO Motor

Strona informacyjna

Cena:1049.00

ROTO Motor

ROTO 25 V - 1-cylindrowy 2-taktowy silnik benzynowy, przeznaczony do modeli o rozpiętości do 2,3 m oraz max. 12 kg wagi.

Czeskie silniki ROTO to doskonały przykład na to, iż najwyższej klasy produkty wcale nie muszą być również tymi najdroższymi. Lata doświadczeń zgranego zespołu inżynierów i optymalizacja procesu produkcji pozwoliła zaoferować modelarzom doskonałej klasy produkt w bardzo rozsądnej cenie. Każdy z silników ROTO został zaprojektowany i wykonany w oparciu o nowoczesny projekt w systemach CAD Solidworks i przy użyciu najwyższej klasy profesjonalnych maszyn do obróbki metali, Siemens NX oraz HASS. Gwarantuje to 100% powtarzalność i doskonałą jakość niezależnie od daty i partii produkcyjnej.

Wielostopniowy proces produkcji silników pozwala na bardzo dokładną kontrolę jakości poszczególnych części silnika. Skzynia korbowa - karter - jest produkowany z odlewu który następnie jest precyzyjnie obrabiany na frezarce CNC. Po zabezpieczeniu i oczyszczeniu nakłada się warstwę koloryzującą. Cylinder produkuje się z litego kawałka duraluminium z wkładką z żeliwa sferoidalnego, które następnie jest poddawane frezowaniu i szlifowaniu do osiągnięcia idealnego spasowania z tłokiem. Tłok jest wytłaczany z bloku stopu krzemowego w całości, a następnie poddawany precyzyjnej obróbce CNC do osiągnięcia idealnego spasowania z cylindrem. Korbowód, sworzeń, wał korbowy oraz tylna pokrywa skrzyni korbowej wykuwane są z wysokiej jakości wysokowęglowej stali, która po utwardzeniu i zahartowaniu jest następnie obrabiana komputerowo. Całość jest następnie precyzyjnie oczyszczana i i montowana w sterylnych warunkach w specjalnie do tego celu przeznaczonym pomieszczeniu. Każda jednostka jest następnie fabrycznie przepalana i testowana na hamowni pod kątem spełniania parametrów pracy jak i celem wykrycia ewentualnych możliwych wad fabrycznych. Dzięki temu każdy modelarz ma 100% pewność iż trafia do niego nowy, fabrycznie przetestowany, wolny od wad, najwyższej jakości produkt, który przy odpowiedniej obsłudze będzie służył mu na długie lata.

Zawartość zestawu:

  • Silnik ROTO 25 V (zamontowana świeca oraz gaźnik firmy Walbro)
  • Elektroniczny układ zapłonowy
  • Tłumik
  • Zestaw kluczy

W ofercie posiadamy również tłumik typu Pitts kompatybilny z powyższym silnikiem (kupowany oddzielnie). [nr kat. 03-0580]

Uwagi: Producent ROTO Motor, w trosce o najwyższą jakość i pewność spasowania fabrycznych elementów przeprowadza w fabryce test każdej sztuki wyprodukowanego silnika. Oznacza to, że silnik jest uruchamiany w laboratoryjnych warunkach w fabryce na czas, niezbędny do zdiagnozowania i potwierdzenia prawidłowego funkcjonowania silnika oraz idealnego spasowania elementów. Tym samym prosimy o zwrócenie uwagi, że każdy nowy silnik ROTO Motor sprzedawany w naszym sklepie będzie nosił delikatne ślady przepalenia wewnątrz komory spalania, jak również newralgiczne elementy konstrukcji będą zakonserwowane olejem konserwującym. Dzięki wstępnej kontroli jakości na poziomie fabryki, tak producent jak i sprzedawca mają pewność, że do rąk klienta trafia nowy, pełnej wartości produkt bez żadnych wad fabrycznych.

Oznaczenie producenta: 03-0503

Dane techniczne
Waga: 1100 g
Pojemność: 24,9 ccm
Zalecane śmigła: 18x10 - 19x10 (2-łopatowe)
Średnica tłoka: 34 mm
Ciąg statyczny: 7,5 kg
Zalecane Paliwo: Mieszanka benzyny z olejem Motul 600 w stosunku 1:50